Zapis życia siedmioosobowej rodziny
RSS
piątek, 16 grudnia 2011
Calvary Gospel
Cała rodzina występowała:
Na Scenie 
Marysia, Bartek, baba Mania, i Asia.
http://www.youtube.com/watch?v=OkfP_eilr3M
http://www.youtube.com/watch?v=HWoo9zmoHP0&feature=related
 Publika 2 rząd Kuba, Tata i małe dziewczynki
 
było super
 
11:08, wombacica
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 maja 2011
Zlot busików

Nasz to ten niebieski z firankami e kwiatki. Tzw Kwiatolot

21:24, wombacica
Link Komentarze (4) »
wtorek, 08 lutego 2011
1 % dla Kwiatkowskich:)

Drodzy znajomi i przyjaciele

Na wstępie chcemy podziękować wszystkim darczyńcom za przekazane w roku 2010 pieniędzy w ramach akcji 1% na rzecz chorego na zespół Aspergera Kubusia Kwiatkowskiego. Na samym dole tego emaila opisujemy na co udało nam się wydać zgromadzone pieniądze i jakie efekty udało się uzyskać.

W roku 2010 uległa zmianie nasza sytuacja a mianowicie zdiagnozowaliśmy Autyzm także u Basi (obecnie 4 lata). Na szczęście jest to autyzm wysokofunkcjonujący i dzięki odpowiedniej pracy jest cień szansy, że Baśka będzie w miarę normalnie funkcjonować w dorosłym życiu. Dlatego większą część wsparcia w ramach 1% zamierzamy wydać na jej terapię.

W tym roku także prosimy was o przekazanie 1% waszego podatku. W roku 2011 zamierzamy z tych pieniędzy sfinansować m.in.:

1.     Terapia Basi i Kuby w fundacji Synapsis (ok. 1300 zł/rocznie)

2.     Utrzymanie odpowiedniej diety – suplementacja oraz lekarstwa– zachowania ze spektrum autyzmu nasilają się na skutek nie przyswajania przez organizm pewnego rodzaju pokarmów – zwłaszcza cukrów, węglowodanów i białka. Odpowiednia diagnoza pozwala na dobranie diety i suplementacji diety, która łagodzi objawy autystyczne. Dodatkowo Kuba bierze regularnie leki antyalergiczne. (ok. 1500 zł/rocznie)

3.     Trening integracji sensorycznej dla Basi – (ok. 2000 zł/rocznie)

4.     Trening zachowań społecznych – Kuba bierze udział w treningu zachowań społecznych raz w tygodniu jeździ na 5 godzinne zajęcia podczas których uczy się jak zachowywać się w grupie rówieśniczej a także jak postępować przy codziennych czynnościach takich jak zakupy, wizyta w kinie, na poczcie, etc. (koszt ok. 700 zł/rocznie)

5.     Dalsze rozwijanie pasji Kuby  jaką jest muzyka – Kuba wykazuje wyjątkowe zdolności muzyczne. Jest to dla niego ważna forma dowartościowania i zaistnienia w gronie rówieśników i nauczycieli, co jest niezwykle ważne dla dzieci z zespołem Aspergera, których niektóre zachowania są nie akceptowane szczególnie w grupie rówieśniczej. (koszt warsztatów muzycznych – pianino ok. 1400 zł/rok)

6.     Zajęcia sportowe basen – zaleceniem dla Kuby z uwagi na wiotkość stawów a także wzmożony apetyt (przyczyną czego jest zażywanie leków) zalecane są ćwiczenia fizyczne. Właściwie jedyną formą zajęć ruchowych akceptowaną przez Kubę są zajęcia pływackie. (ok. 1000 zł/rok)

Bardzo prosimy o pomoc także w roku 2011 poprzez przekazanie 1% waszego podatku. Aby tego dokonać W odpowiednich rubrykach formularza PIT za 2011 rok należy wpisać:

Nazwa naszej organizacji (OPP)  – Fundacja Ernst & Young


Numer KRS - 0000 164 082

Koniecznie z dopiskiem: „RN/Kwiatkowska/Zalesie”

 

Z góry dziękujemy za pomoc.

 

Joanna, Piotr, Ola, Basia, Marysia, Kuba, Bartek Kwiatkowscy

W roku 2010 Kuba poczynił spore postępy – akceptuje szkołę i nauczycieli, dobrze się tam czuje i nie robi większych numerów niż jego koledzy. Nie sprawia w szkole żadnych większych problemów. Jeżeli chodzi o naukę to jest idealnie – jest jednym z lepszych uczniów – wiele testów wykonuje na 100%.

1 % w roku 2010 przeznaczyliśmy na:

1.     Warsztaty muzyczne Kuby – Kuba czyni spore postępy w grze na pianinie. Daje mu to dużo satysfakcji.

2.     Trening interpersonalny Kuby w ramach programu Scolar – zajęcia odbywają się raz w tygodniu po ok. 5 godzin. Kuba bardzo lubi te zajęcia i uczy się na nich sporo rzeczy.

3.     Terapia w ramach Fundacji Synapsis – specjaliści z fundacji pomogli w stworzeniu programu edukacyjnego dla Basi, wspierają także jej wychowawców w przedszkolu. Basia co tydzień jeździ na zajęcia logopedyczne. Jej rozwój mowy w przeciągu ostatnich 6 miesięcy bardzo znacznie się posunął do przodu.

4.     Leki – Kuba bierze ogromne ilości leków m.in. antyalergicznych, suplementów kwasów omega 3 i 6 a także probiotyki. Niestety do tej pory nie udało się ustalić przyczyny tej alergii, ale przyjmowanie leków łagodzi jej skutki. Kuba znajduje się pod stałą opieką alergologa. Kuba bierze udział w badaniach suplementacji diety – wierzymy, że zrobiona przy okazji wszechstronna diagnostyka pozwoli nam na odkrycie alergenów i innych deficytów w jego organiźmie tak abyśmy mogli zastosować odpowiednie diety, leczenia i suplementacje.

5.     Opiekę nad Basią w prywatnym przedszkolu – podjęliśmy decyzję o puszczeniu Basi do prywatnego przedszkola z uwagi na mniejsze grupy oraz większą motywację pracujących tam Pań. Nie chcieliśmy przeżywać gehenny okresu adaptacyjnego jaki mieliśmy w przypadku Kuby w przedszkolu państwowym. Aśce udało się także wynegocjować opłaty porównywalne do przedszkola państwowego. Basia świetnie i prawie od razu zaaklimatyzowała się w grupie, czyni ogromne postępy w rozwoju mowy i komunikacji a także chętnie bierze udział w zajęciach. Do przedszkola chodzi chętnie i jest to naszym zdaniem jeden z najważniejszych czynników wpływających pozytywnie na jej rozwój.

 

Jeszcze raz bardzo dziękujemy

 

 

 

22:44, wombacica
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 31 stycznia 2011
wyciszenie

Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że dzieci tak szybko rosną. Problemy nawet sprzed pół roku, są już przeszłością. Pojawiają się nowe.

Dzieci nam dorośleją.

Ola dzielny przedszkolak podąża z radością do przedszkola, zaakceptowała tam panujące normy, jest fanką koników.

Basia, nasz mały autysta, ma w przedszkolu wspaniałą opiekę. Jej rozwój idzie niesamowicie. Na terapii logopedycznej mamy np. popracować nad zaimkami- po tygodniu pojawiają się w mowia spontanicznej. Basia przedszkole lubi. Wydaje się że bitwa z gminą o wypłatę subwencji na dziecko niepełnosprawne została przez Panią Dyrektor wygrana, choć nie było to proste.

Marysia powoli zaczyna dostosowywać się do realiów szkoły. Z nauką nie ma problemów, gorzej z dyscypliną. Kobieta jest z charakterkiem, nie lubi się podporządkowywać. Ale pracujemy nad tym i są efekty.

Kuba bardzo dobrze się uczy, problemy są na przerwach. Jest zaczepiany przez starszych kolegów. Wyzywany od psycholi, dawnów i świrów. Ostatnio został z panią na przerwie w sali, bo na korytarzu go zaczepiają. Reaguje nieadekwatnie, często agresywnie i niestety często z odroczeniem- spotyka chłopaka, który go zaczepiał w zeszłym tygodniu i mówi mu coś niemiłego- no i wtedy wygląda jakby on zaczynał......

Bartek dobrze się uczy, średnia 4,5 , żadnej trójki, jest ok.

Tata trenuje wypieki chleba, nowe technologie sprzątania itd.

A ja w pracy ostatnio od świtu do nocy, więc jak przychodzę do domu, to lubię z nimi poprostu być.

 

Wczoraj usłyszałam pytanie- Czy jestem szczęśliwa?

naprawdę jestem.

15:18, wombacica
Link Komentarze (1) »
wyciszenie

Nie zdawałąm sobie sprawy z tego, że dzieci tak szybko rosnął. Problemy nawet sprzed pół roku, są już przeszłością. Pojawiają się nowe.

Dzieci nam dorośleją.

Ola dzielny przedszkolak podąża z radością do przedszkola, zaakceptowała tam panujące normy, jest fanką koników.

Basia, nasz mały autysta, ma w przedszkolu wspaniałą opiekę. Jej rozwój idzie niesamowicie. Na terapii logopedycznej mamy np. popracować nad zaimkami- po tygodniu pojawiają się w mowia spontanicznej. Basia przedszkle lubi. Wydaje się że bitwa z gminą o wypłatę subwencji na dziecko niepełnosprawne została przez Panią Dyrektor wygrana, choć nie było to proste.

Marysia powoli zaczyna dostosowywać się do realiów szkoły. Z nauką nie ma problemów, gorzej z dyscypliną. Kobieta jest z chzrakterkiem, nie lubi się podporządkowywać. Ale pracujemy nad tym i są efekty.

Kuba bardzo dobrze się uczy, problemy są na przerwach. Jest zaczepiany przez starszych kolegów. Wyzywany od psycholi, dawnów i świrów. Ostatnio został z panią na przerwie w sali, bo na korytarzu go zaczepiają. Reaguje nieadekwatnie, często agresywnie i niestety częst z odroczeniem- spotyka chłopaka, który go zaczepiał w zeszłym tygodniu i mówi mu coś niemiłego- no i wtedy wygląda jakby on zaczynał......

Bartek dobrze się uczy, średnia 4,5 , żadnej trójki, jest ok.

Tata trenuje wypieki chleba, nowe technologie sprzątania itd.

A ja w pracy ostatnio od świtu do nocy, więc jak przychodze do domy, to lubię z nimi poprostu być.

 

Wczoraj usłyszałam pytanie- Czy jestem szczęśliwa?

naprawdę jestem.

15:18, wombacica
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 grudnia 2010
34 lata?

czuje się na mniej, wyglądam na więcej,

teraz mamy dobry choć zagoniony czas

warsztaty Calvary gospel były rewelacyjne!

 

 

10:28, wombacica
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 18 października 2010
Kogut domowy i kobieta pracująca

To powód dlaczego mnie nie ma tu.

Pracuję w trzech miejscach nie mówiąc o prywatnych wizytach, założyłam firmę, naprawdę dużo się dzieje.

Ale ktoś musi zajmować sie naszymy dziećmi i robi to Kogut domowy, czyli Piter.

Zaliczyliśmy start w nowych instytucjach edukacyjnych- Ola i Basia rozpoczęły przygodę przedszkolaka w prywatnej placówce "Hula-hop". Jestem zachwycona, troską, zrozumieniem, indywidualizacją i zachwytem dziewczynek każdego ranka, kiedy z uśmiechem biegną do przedszkola. Basia chodzi na logopedię do Synapsisu i czeka na indywidualny program, który będzie realizowany w przedszkolu. Ola próbuje rządzić, ale jest poskramiana.

Maria w pierwszej klasie. Kiedy widzę jej huśtawkę emocji w szkole, częste płacze, próby wymuszeń, to zastanawiam się czy za rok nie byłoby łatwiej, ze względu na te emocje. Z programem nie ma najmniejszych trudności. Chodzi na zajęcia plastyczne, flet, korektywę i chór.

Kuba objęty programem dla aspergerów "Manier nie-z tej ziemi" organizowany przez Synergis jeździ na czterogodzinną terapię w soboty. Jest z niej bardzo zadowolony, i nie ma męczących, wieczornych wyjazdów do stolicy.

Bartek objęty programem dla ADHD- Scolaru, ma zajęcia dwa razy w tygodniu (grupa i indywidualne), chodzi jeszcze na karate.

Jak widzicie robimy za taksówkę.... (głównie Piotr) i próbujemy spiąć wszystko.

15:21, wombacica
Link Komentarze (3) »
sobota, 28 sierpnia 2010
Nasze lato

 

 

 

 

23:23, wombacica
Link Komentarze (1) »
Lato leśnych ludzi

Tak je przeżyliśmy, z dla od mediów, komputera.

Zaczeliśmy od rewelacyjnych rekolekcji w Rewalu ze wspólnotą Hallelujah. Dla mnie to czas godzenia się z diagnozą Basi, powierzenia naszej rodziny Panu Bogu i zaufaniu w jego plan dla nas. Spokój ducha był mi bardzo potrzebny. Dla każdego były treści adekwatne do odbiorcy i cudne nasze morze, zabawy w piasku, mądre rozmowy, wyciszenie.

Potem Marysia i Bartek na koloni zuchowej, Piter z Basią i Olą pod namiotem w Mikaszówce. Jak zwykle to czas skoków rozwojowych, pożegnania z pieluchą dla Oli, super wyciszenia dla Basi.

Ja z Kubą na turnusie rehabilitacyjnym w Wiśle. Czas bardzo owocny, choć trudny. najbardziej z powodu starszch dzieci z zespołem aspergera, które uświadomiły mi dlaczego to jest niepełnospawność i kiedy tak naprawdę ją widać. Uświadomiły mi cel mojej codziennej pracy, by Kuba był jak najbardziej samodzielny.

A potem miesiąc w Zalesiu razem. Do bólu współistnienia. Z radością stwierdziłam, że było dużo łatwiej niż rok temu.

Wypoczęci, z nowymi nadziejami czekamy na wrzesień....

22:49, wombacica
Link Dodaj komentarz »
sobota, 05 czerwca 2010
wysokofunkcjonyjący autyzm

To na razie diagnoza dla Baśki.

Wiem, dużo wiem, ale emocje robią swoje.......

Czy gdybym wiedziała, decydowałabym się na tyle dzieci.....

Chodzę rozbita, popłakuję, buntuję się, przeraża mnie perspektywa kolejnej walki po urzędach, ma poczucie winy, i generalny kompletny brak zrozumienia w otoczeniu....

I złośliwie myślę czasem o ludziach którzy mają problem bo np jedna pani powiedziała drugiej pani, ktos nie przyszedł na czas, ktoś się nie tak odezwał

- życzę ci niepełnosprawnego dziecka, ono przemieni twoją hierarchię wartości.....

choć powoli nie mam siły...głownie psychicznych... nie mam gdzie ładować akumulatorów i to mnie wkurza.....

10:46, wombacica
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12